going herehttps://www.crazy4crafts.org/may-2006you can find out moreclick for sourcekaminecke Historia - Dworek Saraswati | Góry Izerskie

Historia

Dworku Saraswati

Nazwa SARASWATI pochodzi od imienia babci właściciela

Dworek pochodzi z roku 1926 i do roku 1945 należał do rodziny Richter – właścicieli pobliskiej fabryki I.G.Schiller Mechanische Pluesch- und Schuhstof-Fabrik. W okresie powojennym willa pełniła funkcję siedziby dyrekcji znacjonalizowanej fabryki tkanin meblowych FATMA.

W 2004 roku została przekształcona w stylowy romantyczny obiekt hotelowy. Architektura dworku oraz elementy wnętrz utrzymane są w rzadkim w Polsce stylu art deco. W oknach zachowały się także oryginalne witraże z I poł. XX wieku.

Nazwa SARASWATI pochodzi od imienia babci właściciela – Amerykanina indyjskiego pochodzenia. Jest to jednocześnie imię hinduskiej bogini ksiąg i umiejętności, opiekunki nauki i sztuki, stąd bliskiej nam, właścicielom – muzykom z wykształcenia i zamiłowania. 

Zachęcamy też naszych gości do przywiezienia ze sobą książek, ulubionej muzyki, instrumentów muzycznych, narzędzi artystycznych.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Kontynuując przeglądanie tej witryny, akceptujesz użycie plików cookie do powyższych celów. Więcej informacji w polityce prywatności